Reklama

Reklama

"Milcz chamie skończony". Fala komentarzy po słowach Roberta Bąkiewicza

- Niech nikt nam nie wmawia, że walczyliśmy tutaj jako Polacy z nazistami - powiedział Robert Bąkiewicz podczas Marszu Powstania Warszawskiego w 78. rocznicę zrywu. Jego wystąpienie skrytykowała część polityków, określając je m.in. jako "żałosne" i "odrażające". Z kolei poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski podziękował Bąkiewiczowi za organizację marszu.

Marsz Powstania Warszawskiego zorganizowało Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości, którego prezesem jest Robert Bąkiewicz.

- Niech nikt nam nie wmawia, że walczyliśmy tutaj jako Polacy z nazistami - powiedział Bąkiewicz podczas zgromadzenia. - Niech nikt nam nie wmawia, że walczyliśmy o tą wyima... o tą równość ewolucyjną, którą nam tutaj próbowano zaproponować. Dzisiaj jest wielu małych ludzi, którzy chcą ideę niepodległego i suwerennego państwa niszczyć - dodał, mając widoczne problemy z wypowiedzeniem słowa "wyimaginowaną".

Reklama

Politycy oburzeni słowami Roberta Bąkiewicza 

Te słowa spotkały się z ostrą reakcją części polityków. "Słucham Bąkiewicza i wkurzam się, bo PiS finansuje z publicznych pieniędzy, tego wroga polskich interesów" - napisała na Twitterze Katarzyna Lubnauer, posłanka Koalicji Obywatelskiej. Swój wpis zakończyła słowami "milcz chamie skończony". To nawiązanie do słów Wandy Traczyk-Stawskiej, wypowiedzianych podczas zeszłorocznych obchodów.

Robert Bąkiewicz: Niech nikt nam nie wmawia, że walczyliśmy z nazistami

- Milcz głupi chłopie, chamie skończony. Pamiętam, jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli. Po to tutaj jestem, żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z Europy - powiedziała rok temu uczestniczka powstania warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska podczas swojego przemówienia na Placu Zamkowym, które przerywali kontrmanifestanci.

"Nie wiem kim są "my", których reprezentuje i którzy nie walczyli z nazistami, ale wiem kto finansuje jego haniebną działalność dotacjami. Polski rząd" - napisał z kolei Robert Biedroń, europoseł i współprzewodniczący Lewicy. 

"Gdy szukam przymiotnika, który określa imć Bąkiewicza, to znajduję słowo żałosny" - napisał senator Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki. 

Do słów Bąkiewicza odniósł się również Marek Belka, były premier. W swoim wpisie nawiązał do tego, że stowarzyszenie Bąkiewicza ma otrzymywać dotacje ze środków publicznych.

"Bąkiewicz mówiący o tym, że "powstańcy nie walczyli z nazistami" dobitnie pokazuje, że faszystowski duch dalej głęboko drzemie w mentalności polskiej prawicy" - napisali przedstawiciele młodzieżówki partii Razem na Twitterze.

Z kolei poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski podziękował Robertowi Bąkiewiczowi za organizację marszu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy