Reklama

Reklama

Migranci forsują granicę. Straż Graniczna publikuje wideo

Straż Graniczna pokazała w mediach społecznościowych migrantów, którzy siłowo sforsowali płot graniczny między Polską a Białorusią. Odcinek jest ochraniany przez Placówkę Straży Granicznej w Czeremsze.

Ubiegłej doby strażnicy graniczni odnotowali 605 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 13 nielegalnych imigrantów, wszyscy są obywatelami Iraku. 

Jak podała Straż Graniczna, do sforsowania ogrodzenia doszło 8 października w Czeremsze. We wtorek Straż ujawniła wideo z tego zdarzenia:

Kilkanaście tysięcy osób w trzy miesiące

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 16 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 5 tysięcy miało miejsce w październiku. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad półtora tysiąca osób.

Reklama

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 1 października prezydent podpisał rozporządzenie o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 60 dni. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy