Reklama

Reklama

Mieszkańcy osiedla Kras mają już dojazd do domów

Sytuacja hydrologiczna w Małopolsce powoli się stabilizuje. Przywracany jest dojazd do osiedla Kras w Krościenku, gdzie wysoki stan Dunajca uniemożliwiał dojazd 24 mieszkańcom - poinformowała w komunikacie rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

W powiecie limanowskim nadal nieprzejezdna jest droga wojewódzka 986 na odcinku 16 km Lubomierz - Kamienica.

Zniszczona droga w ograniczony sposób jest dostępna tylko dla mieszkańców. Do wcześniej odciętych od świata miejscowości Szczawa i Zasadne wybudowano tymczasowe przeprawy. Nieprzejezdnych jest tam także kilka dróg lokalnych. Na terenie gminy Kamienica strażacy nadal pompują wodę z zalanych piwnic i studni.

W powiecie tatrzańskim nadal nieczynne jest ujęcie wody dla mieszkańców Poronina, gdzie woda do celów spożywczych dla ponad 3 tys. mieszkańców dowożona jest beczkowozami. Brak przydatności wody pitnej stwierdzono również w Kościelisku, w rejonie ul. Nędzy Kubińca, gdzie wody pitnej w kranach nie ma 450 mieszkańców. Woda z lokalnego wodociągu zaopatrującego Młodzieżowe Schronisko ZHP na Polanie Głdowskiej w Bukowinie Tatrzańskiej również nie nadaje się też do picia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy