Reklama

Reklama

Miesięcznice smoleńskie zarejestrowane do 2020 roku

Miesięcznice smoleńskie zostały zarejestrowane jako wydarzenie cykliczne do kwietnia 2020 roku. Informacja pojawiła się na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jak czytamy w informacji zamieszczonej na stronie urzędu, miesięcznice smoleńskie będą odbywać się jako wydarzenie cykliczne od maja 2017 r. do kwietnia 2020 r. Ich celem jest "oddanie hołdu ofiarom katastrofy w Smoleńsku".

W informacji podano także obszar, na którym odbywać się będą wydarzenia. Ma on obejmować teren "od ul. Świętojańskiej przez pl. Zamkowy, po ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Karowej w Warszawie". 

Zarejestrowanie wydarzenia cyklicznego oznacza, że w podanym czasie i miejscu, gdy będzie się ono odbywać, nie będą mogły mieć miejsca żadne kontrmanifestacje.

Od 2 kwietnia 2017 r. obowiązuje nowelizacja Prawa o zgromadzeniach, która daje wojewodzie prawo do wydania decyzji zgody na organizacje zgromadzeń cyklicznych. Miesięcznice smoleńskie to jak do tej pory jedyne wydarzenie cykliczne zarejestrowane w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. 

Miesięcznice odbywają się od 2010 r. każdego 10. dnia miesiąca pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy