Reklama

Reklama

​Michał Woś: Pomysł rekonstrukcji nie spodobał się koalicjantom PiS

"Pomysł na jakiekolwiek rekonstrukcje nie zyskał akceptacji" - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister środowiska Michał Woś. W wypowiedzi pojawiła się również uszczypliwość skierowana do wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego.

Przypomnijmy, że Ryszard Terlecki, mówiąc o planowanej przez PiS rekonstrukcji, wskazał, że koalicjanci partii "będą mieć po jednym ministerstwie". Zrealizowanie takiego scenariusza oznaczałoby odebranie koalicjantom dwóch ministerstw (po jednym w przypadku każdego - przyp. red.). 

Obecnie w rękach Solidarnej Polski są ministerstwa: sprawiedliwości i środowiska. Z kolei Porozumienie rządzi w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

"Bardzo szanuję pana marszałka, natomiast wydaje mi się, że nie uczestniczy on bezpośrednio w rozmowach w gronie trzech liderów Zjednoczonej Prawicy" - skomentował w "Jeden na jeden" Woś.

Reklama

"To było rzucenie wątpliwości" - dodał.

Podziały w szeregach Zjednoczonej Prawicy?

Woś stwierdził także, że w szeregach koalicjantów PiS - Solidarnej Polski i Porozumienia - nie ma zadowolenia z planowanej rekonstrukcji rządu.

"Ten pomysł nie spotkał się z uznaniem" - powiedział. 

Podobne zdanie wyraził ostatnio również szef Porozumienia Jarosław Gowin, który także wskazywał, że na tego rodzaju ustalenia nie ma zgody koalicjantów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy