Reklama

Michał Wiśniewski nowym wiceministrem rozwoju i technologii

​Michał Wiśniewski został nowym wiceministrem rozwoju i technologii - poinformował w poniedziałek resort. Dotychczas Wiśniewski był m.in. zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Jak przekazał resort, 7 lutego 2022 r. minister rozwoju i technologii Piotr Nowak wręczył Michałowi Wiśniewskiemu "akt powołania go przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii".

Michał Wiśniewski. Kim jest nowy wiceminister rozwoju?

Nowy wiceminister rozwoju i technologii jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, IESE Business School University of Navarra oraz studiów menedżerskich MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował na stanowiskach doradczych i zarządczych - w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ministerstwie Środowiska, Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwie Cyfryzacji - wskazało MRiT.

Reklama

W latach 2020-2022 oraz 2018-2019 Wiśniewski był zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), odpowiedzialnym za departamenty: innowacji, teleinformatyki, strategii i analiz, rozwoju rynków rolnych, wparcia eksportu oraz fnansowo-kięgowy. "Jest współtwórcą strategii KOWR oraz strategii promocji polskiej żywności za granicą" - dodano. Jest też członkiem Giełdowej Rady Rynków Rolnych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Od 2019 r. Wiśniewski jest członkiem Rady Nadzorczej Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach. W latach 2017-2018 był dyrektorem departamentu zrównoważonego rozwoju i współpracy międzynarodowej w Ministerstwie Środowiska.

Michał Wiśniewski jest też współautorem Polityki Sztucznej Inteligencji Państwa, liderem Grupy Internetu Rzeczy w Polsce, współautorem Raportu Internet Rzeczy w Polsce. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama