Reklama

Reklama

Miażdżąca przewaga PiS. Sondaż CBOS

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugiej połowie sierpnia, PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem uzyskałoby 44 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na PO zagłosowałoby 19 proc., na ruch Kukiz'15 - 7 proc., a na PSL - 5 proc.

Pozostałe ujęte w sondażu partie nie przekroczyłyby progu wyborczego - SLD otrzymałoby 4 proc. głosów, Nowoczesna - 3 proc., a partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz Partia Razem po 2 proc.

Coraz lepsze notowania PiS i PO

Poparcie dla PiS wzrosło o cztery punkty proc. w stosunku do sondażu z przełomu czerwca i lipca. Notowania PO polepszyły się w porównaniu do poprzedniego miesiąca o trzy punkty proc. Poparcie dla Kukiz'15 spadło o jeden punkt proc.

Poparcie dla SLD zmniejszyło się o 3 punkty proc., notowania Nowoczesnej spadły o 2 punkty proc., a PSL wzrosły o 2 punkty proc.

Bez zmian w porównaniu do poprzedniego sondażu pozostały notowania Partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego, a Partia Razem zyskała 2 punkty proc. poparcia. 

Reklama

Mniej niezdecydowanych

13 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach nie wiedziało, na kogo oddałoby swój głos. Jak informuje CBOS, to o 2 punkty proc. mniej niż w poprzednim sondażu.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 16-23 sierpnia na liczącej 1115 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy