Reklama

Reklama

Mgła opóźnia samoloty na Lotnisku Chopina w Warszawie

Z powodu mgły utrzymującej się w Warszawie, w piątek pasażerowie podróżujący z Lotniska Chopina mogą spodziewać się utrudnień - powiedział rzecznik portu Przemysław Przybylski. Od godzin porannych starty i lądowania samolotów są opóźnione.

- Od godzin porannych nad Warszawą utrzymuje się mgła, która może wisieć do wczesnych godzin popołudniowych. W tej chwili nad naszym lotniskiem poziom widzialności dla samolotów wynosi ok. 400 metrów, a podstawa chmur jest na wysokości ok. 30 metrów. To warunki na granicy minimum bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych - powiedział Przybylski.

Od godzin porannych zarówno startujące, jak i lądujące maszyny są opóźnione od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. - Przepustowość jest ograniczona ze względu na ograniczoną widzialność - dodał.

Reklama

Jak przekazał rzecznik, sześć rejsów PLL LOT zostało odwołanych, w tym do Sztokholmu, przylot z Wilna, rejsy do i z Poznania oraz Szczecina.

- Trzy rejsy Ryanaira, które miały lądować na lotnisku w Modlinie, zostały do nas przekierowane. Żaden samolot, który miał lądować na Lotnisku Chopina nie został nigdzie przekierowany - powiedział Przybylski.

Warszawski port obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo. Lotnisko jest głównym portem dla PLL LOT. Oprócz naszego przewoźnika, latają tu takie linie, jak m.in. Lufthansa, British Airways, Air France, KLM, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Emirates, Qatar Airways, Tap Portugal, Aeroflot, Enter Air czy Wizz Air, a na kierunkach krajowych Ryanair.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje