Reklama

Reklama

Mejza zagrał powstańczą piosenkę. Nagranie umieścił w sieci

Łukasz Mejza - były wiceminister sportu - postanowił oddać hołd Powstańcom Warszawskim. Z tej okazji umieścił na Twitterze nagranie, na którym śpiewa jedną z popularniejszych piosenek powstańczych. Polityk gra również na gitarze.

1 sierpnia - jak co roku - w stolicy, a także innych polskich miastach, uczczono pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim. W różnych obchodach brali udział politycy. Niektórzy publikowali też zdjęcia i refleksje na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Jednym z nich był Łukasz Mejza - były wiceminister sportu. Udostępnił on wideo ze śpiewanym i granym przez siebie fragmentem popularnej powstańczej piosenki "Warszawskie Dzieci". Miał też na sobie niebieską koszulkę polo ze znakiem Polski Walczącej - jednym z symboli PW. 

"Na koniec tego biało - czerwonego dnia (nie)zakazane piosenki!" - napisał.

Reklama

Przypomnijmy, archiwalne nagrania polityka grającego na gitarze już wcześniej trafiały do sieci. Na jednym z nich - siedzący pod drzewem - Mejza śpiewa utwór zespołu Kombi "Pokolenie".

Powstanie Warszawskie - 78. rocznica wybuchu

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki stanęło ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni trwało ponad dwa miesiące.

W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wyniosły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono ze zniszczonego miasta, które po powstaniu Niemcy niemal całkowicie zburzyli.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy