Reklama

Media: Znany kompozytor Krzysztof S. z zarzutem dot. pedofilii

Znany pianista i kompozytor jazzowy Krzysztof S. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim - podało tvp.info.pl. Muzyk nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

- 12 grudnia zarzut popełnienia czynu z art. 200 par. 1 k.k. przedstawiony został Krzysztofowi S. Zarzut dotyczy zdarzenia z 2017 r. mającego miejsce w Puławach podczas warsztatów jazzowych organizowanych dla dzieci i młodzieży - przekazała portalowi tvp.info.pl rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz. Trwa uzupełnianie materiału dowodowego w sprawie. 

Kompozytor nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. 

"Molestował, gwałcił, kontrolował"

Dziennikarz Mariusz Zielke, który ujawnił sprawę wykorzystania seksualnego osoby nieletniej podał też, że ofiar 86-letniego muzyka mogło być około 20 na przestrzeni 40 lat. Przed trzema laty na antenie TVP info mówił, że pierwsze przypadki mogły mieć miejsce w latach 70. 

Reklama

Dodał jednak, że przypadki molestowań, do jakich miało dojść później, jest w stanie udowodnić. 

- Krzysztof S. uwodził dzieci, molestował i gwałcił, a później je opanowywał i kontrolował, również w dorosłym życiu - stwierdził Zielke cytowany przez tvp.info.pl. 

Dziennikarz podał, że do wykorzystywania seksualnego miało dochodzić m.in. w programach "Tęczowy Music Box" i "Co jest grane?". 

Postępowanie przeciwko kompozytorowi wszczęto w 2019 roku, ale zostało ono umorzone ze względu na przedawnienie sprawy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof S. | pedofilia | molestowanie | gwałt | zarzuty | prokuratura

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy