Reklama

Reklama

Media: Zarzuty przekroczenia uprawnień dla wicekomendanta Żandarmerii Wojskowej

Cztery osoby, w tym wicekomendant Żandarmerii Wojskowej usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień - powiadomiły media w piątek. Jak przekazano, wicekomendant miał przetwarzać dane w celu osiągnięcia korzyści osobistych.

W piątek portal RMF24 poinformował o przedstawieniu zarzutów przekroczenia uprawnień wicekomendantowi Żandarmerii Wojskowej. Jak wskazano, "generał Robert J. usłyszał zarzuty wraz z czterema innymi osobami". 

Zarzuty dla wicekomendanta Żandarmerii Wojskowej 

"Wicekomendant Żandarmerii Wojskowej miał przekroczyć swe uprawnienia, bo - jak twierdzi prokuratura - od stycznia do lutego 2015 roku, w celu ustalenia autorów anonimów dotyczących funkcjonowania krakowskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej, bezprawnie wszedł w posiadanie informacji i dokumentów mających na celu zidentyfikowanie autorów donosów" - czytamy na portalu RMF24.

Reklama

Robert J. miał dokonać bezprawnego przetwarzania danych "wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami" w celu osiągnięcia korzyści osobistych.

"Pozostałe osoby objęte zarzutami, to oficerowie rezerwy, a także funkcjonariusz policji" - pisze portal, powołując się na informacje uzyskane w Wydziale ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy