Reklama

Media: Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?

Kto zajmie stanowisko prezesa PiS po Jarosławie Kaczyńskim, jeśli ten zdecyduje się na polityczną emeryturę? Na temat przyszłości ugrupowania spekulują dziś "Fakt" i "Super Express".

"Fakt" przypomina, że problemy ze zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego sprawiły, że w partii coraz częściej mówi się o przejęciu schedy po obecnym prezesie. Zdaniem gazety, powołującej się na "dobrze zorientowane" źródła w partii namaszczony na następcę został już Joachim Brudziński.

Ma o tym świadczyć m.in. fakt, że Kaczyński pozwala, by Brudziński budował przyszłość partii. "Ostatnio poszerzył swoje wpływy dzięki obsadzie kandydatów na prezydentów miast. To w większości młodzi ludzie, którzy będą mu za nominacje wdzięczni" - powiedział "Faktowi" anonimowy polityk PiS.

Reklama

Z kolei "Super Express" publikuje dziś wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster na temat tego, czy Jarosław Kaczyński powinien przekazać władzę w partii. Chce tego aż 56 proc. wyborców PiS. Nie chce - 15 proc., a 29 proc. nie ma zdania.

Gdyby do wymiany lidera doszło, Kaczyńskiego - zdaniem wyborców PiS - powinien zastąpić Mateusz Morawiecki (45 proc.). Na dalszych miejscach znaleźli się Beata Szydło (20 proc.) i Zbigniew Ziobro (7 proc.). Na Joachima Brudzińskiego wskazało zaledwie 3 proc. badanych.

Więcej w dzisiejszych wydaniach "Faktu" i "Super Expressu".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy