Reklama

Reklama

Mecz Polska-Szwecja. Nagła zmiana w podróżowaniu dotknie także kibiców

Na polskich kibiców, którzy udali się do Sankt Petersburga, a nie są zaszczepieni, czeka niemiła niespodzianka. Po powrocie do kraju będą musieli odbyć kwarantannę. O zmianie poinformował dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Nowe przepisy obowiązują już od północy w środę.

Biało-czerwone stroje, szaliki i flagi pojawiły się w sercu Sankt Petersburga na kilka godzin przed meczem polskich piłkarzy ze Szwedami na zakończenie rywalizacji w grupie E mistrzostw Europy. O tych polskich kibiców pytani byli na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. 

W związku z rozprzestrzenianiem się nowych, bardziej zakaźnych mutacji koronawirusa, polski rząd zdecydował o wprowadzeniu 10-dniowej kwarantanny dla osób przybywających do kraju spoza strefy Schengen. Co z polskimi kibicami, którzy wyjechali do Rosji na mecz Polska-Szwecja? Waldemar Kraska powiedział, że jest ich około 1500. - To są bardzo rozsądni ludzie i na pewno są wszyscy zaszczepieni - stwierdził.

Reklama

Jeśli jednak kibice nie są zaszczepieni, podczas podróży powrotnej z Rosji, obejmą ich nowe przepisy. Jak poinformował dziś wiceminister zdrowia, kwarantanna zacznie obowiązywać od północy w środę, będzie 10-dniowa, ale po 7 dniach jest możliwość zwolnienia z niej w przypadku negatywnego wyniku testu. 

Kwarantanna nie będzie obowiązywać dzieci do 12. roku przyjeżdżających spoza strefy Schengen - powiedział Waldemar Kraska. Jak dodał ,"osoby zaszczepione również nie będą podlegały kwarantannie",  a także "ozdrowieńcy, którzy są posiadaczami unijnego certyfikatu covidowego". Poza tym określony jest szereg wyjątków. Kwarantannie nie podlegają np. przekraczający granicę w ramach niektórych czynności zawodowych (jak załogi samolotów, kierowcy transportowi), czy dyplomaci, żołnierze itp.

Czytaj także: Zmiany w podróżowaniu. Obowiązują od północy 

"Mecz o wszystko" Polska-Szwecja

Zakończył się mecz polskiej reprezentacji ze Szwedami. "Biało-Czerwonym" nie udało się pokonać rywali i wygrać. Ty samym Polska straciła szanse na przejście do dalszej fazy zmagań w rozgrywkach Euro 2020. 

Zobacz także: Relacja live z meczu Polska-Szwecja Reklama

Reklama

Reklama