Reklama

Reklama

Mazurek: Chronimy i będziemy chronić prezesa Jarosława Kaczyńskiego

"Chronimy i będziemy chronić prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Potencjalny zamachowiec nie wybiera dni tygodnia" - napisała w piątek na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek, odnosząc się do zarzutów opozycji dotyczących kosztów ochrony prezesa PiS.

"Chronimy i będziemy chronić PJK. Potencjalny zamachowiec nie wybiera dni tygodnia. Tak jak nie wybierał Cyba b. członek sojuszniczej dla Nowoczesnej PO, który w zastępstwie Jarosława Kaczyńskiego zabił działacza PiS. Ile trzeba nikczemności żeby tego nie rozumieć?" - napisała Mazurek na Twitterze (pisownia oryginalna).

Mazurek nawiązała do zbrodni, do której doszło w łódzkim biurze PiS 19 października 2010 r. 62-letni wówczas Ryszard Cyba po wtargnięciu do biura z bronią w ręku kilkakrotnie strzelił do znajdujących się w jednym z pokoi działaczy PiS: Marka Rosiaka oraz Pawła Kowalskiego. Rosiak został trafiony pięciokrotnie, m.in. w klatkę piersiową. Zginął na miejscu.

Reklama

W piątek do sprawy kosztów ochrony prezesa PiS odniosła się m.in. rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Zarzuciła Kaczyńskiemu, że z partyjnych środków finansuje swoją ochronę i prywatne przejazdy. Oceniła też, że partie mają "zdecydowanie zbyt wiele środków z subwencji" i wydają je na niewłaściwe cele.

Wiktoria Nicałek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy