Reklama

Reklama

Matka zgłosiła uprowadzenie 3-latki. Policja nie uruchomiła alertu

Kaliska policja przyjęła zawiadomienie o uprowadzeniu rodzicielskim 3-latki z Wolicy k. Kalisza. Sprawę zgłosiła matka dziewczynki, która przekazała, że porwania dokonał ojciec dziecka razem z grupą mężczyzn. Zarówno ojciec, jak i matka dziewczynki mają pełnie władz rodzicielskich, policjanci na tę chwilę nie uruchamiają alertu.

Wiadomość o porwaniu dziewczynki pojawiła się najpierw w mediach społecznościowych po godzinie 14:00. Na profilu lokalnego portalu informacyjnego zostało udostępnione zdjęcie dziecka wraz z opisem okoliczności zdarzenia. Do zdarzenia miało dość na parkingu przy ścieżce zdrowia w Wolicy koło Kalisza.

Matka z dziewczynką, zamieszkałe w Nowych Skalmierzycach, wróciły ze spaceru po lesie i próbowały wejść do zaparkowanego samochodu.

Kiedy kobieta próbowała uciekać z córką, napastnicy podcięli jej nogi, upadła. Wyrwali dziecko i wsiedli do samochodu. Kobieta złapała się ich samochodu, w wyniku czego przeciągnęli ją przez kilka metrów po drodze i odjechali.

Reklama

"Trzech mężczyzn wyskoczyło z białego auta o numerach rejestracyjnych ST.... i trzymało kobietę, w tym momencie ojciec dziecka wciągnął córkę do pojazdu" - brzmi fragment posta o rodzicielskim uprowadzeniu trzylatki. W dalszej części można przeczytać, że prawdopodobnie kierują się w stronę Austrii, gdzie obecnie mieszka ojciec dziewczynki.

Zgłoszone uprowadzenie trzylatki pod Kaliszem. W co była ubrana dziewczynka?

Jak wynika z opisu, dziewczynka w momencie porwania "ubrana była w różową kurtkę z czarnym zamkiem, cienką czarną czapeczkę z kwiecistymi wzorami, beżowo-brązowe spodenki i ciemno-szare wiązane buty".

Portal Kalisz24 INFO podał też, że - jak przekazała matka - "ojciec dziecka ma pełnię praw rodzicielskich, natomiast zabezpieczenie sądowe Helenki jest przy mamie". Ponadto mężczyzna, według jego żony, ma cierpieć na zaburzenia osobowości, jest agresywny i niebezpieczny. Z informacji przekazanych przez kobietę wynika, że porywacz ma już na swoim koncie wyrok za znęcanie się nad nią.

Policja wstrzymuje się z ogłoszeniem procedury Child Alert

Małżonkowie są w trakcie rozwodu. Kobieta wniosła o pozbawienie praw rodzicielskich ojca trzylatki.

Jak potwierdziła Interii oficer prasowa st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, w niedzielę przyjęto zawiadomienie w tej sprawie.

- Na tę chwilę nie uruchamiamy alertu, kobieta jest w trakcie przesłuchiwania. Oboje mają pełnię władzy rodzicielskiej. Policjanci pracują nad ustaleniem miejsca pobytu mężczyzny i dziewczynki - przekazała policjantka.

Z informacji podanych przez kaliską policję Interii wynika, że doszło do uprowadzenia rodzicielskiego. - Ojciec dziecka mailowo skontaktował się z policją, przekazując zdjęcie wraz z dziewczynką - powiedziała nam st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. Mężczyzna przekonywał, że dziecko jest całe i zdrowe.

- O zaginionej dziewczynce i jej poszukiwanym ojcu zostały powiadomione również inne komendy policji w kraju oraz Straż Graniczna - poinformowała rzeczniczka. Nie jest wykluczone, że mężczyzna może chcieć wyjechać z córką poza granice Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy