Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki: W sylwestra nie wprowadzamy godziny policyjnej

- W sylwestra nie wprowadzamy godziny policyjnej, apelujemy jedynie o nieprzemieszczanie się - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Apelujemy, aby podczas tego sylwestra nie bawić się - tak jak w latach poprzednich - w gronie przyjaciół i znajomych, tylko spędzić go w gronie kameralnym - powiedział.

Jak dodał, tylko niektóre grupy zawodowe, które muszą korzystać z bazy hotelowej, będą mogły to zrobić. - Zasadniczo dla ogromnej większości społeczeństwa prosimy i apelujemy o pozostanie w domu - dodał premier.

Premier przyznał, że godzina policyjna nie będzie wprowadzona, bo musiałby jednocześnie - za zgodą prezydenta - zostać wprowadzony stan wyjątkowy. - Uważamy, że dzisiaj nie jest to niezbędne, bo ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie potrzebne instrumenty, właśnie poza godziną policyjną - powiedział Mateusz Morawiecki.

Reklama

- Prosimy również o nieużywanie fajerwerków, aby sylwester minął spokojnie. Wiem, że to nie jest to, czego oczekiwaliśmy, ale w tym roku tak właśnie powinno być- dodał.

Przypomnijmy, zgodnie z decyzjami, ogłoszonymi 17 grudnia przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych.

W sylwestrową noc będzie zakaz przemieszczania się od godz. 19 31 grudnia do 6 rano 1 stycznia. W ostatni poniedziałek opublikowano rozporządzenie w tej sprawie.

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź!

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz!Reklama

Reklama

Reklama