Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki opublikował specjalny klip. "Nie kłam Donald"

Premier Mateusz Morawiecki udostępnił w mediach społecznościowych klip, w którym przypomina działania rządów Donalda Tuska, wskazując m.in. na kontrakty gazowe z Rosją czy umorzenie długu Gazpromowi. "Lider PO Donald Tusk jest tak wiarygodny w swoich geopolitycznych prognozach, jak dostawy gazu z Rosji" - napisał szef rządu.

W materiale, który pojawił się na Facebooku premiera Mateusza Morawieckiego, padają archiwalne wypowiedzi Donalda Tuska, dotyczące relacji polsko-rosyjskich.

Mateusz Morawiecki a Donald Tusk. Premier publikuje nagranie

"Gaz w relacjach polsko-rosyjskich nie może i nie powinien być przedmiotem polityki, a wyłącznie dobrze pojętego wspólnego interesu" - słyszymy w nagraniu.

Opublikowany przez Morawieckiego klip przypomina też inne słowa byłego premiera, m.in.: "Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, aby mówić kategorycznie nie inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji", "My też współpracujemy energetycznie z Rosją. Samo w sobie to nie jest grzechem" - pada w nagraniu. 

Reklama

W materiale nie zabrakło też informacji o działaniach rządu Donalda Tuska w związku m.in. z podpisaniem kontraktów gazowych z Rosją do 2037 roku, planów sprzedaży Lotosu Rosjanom czy umorzenie długu Gazpromowi.

Wideo zakończone jest hasłem: "Nie kłam, Donald".

Mateusz Morawiecki opatrzył swój wpis komentarzem: "Donald Tusk jest tak wiarygodny w swoich geopolitycznych prognozach jak dostawy gazu z Rosji".

Mateusz Morawiecki a Donald Tusk. Krytyczne słowa premiera

Krytycznych słów w stronę Donalda Tuska Mateusz Morawiecki nie żałował również podczas otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej. Stwierdził wówczas, że jesteśmy świadkami "operacji specjalnej".

- Specjalnej operacji politycznej, operacji przefarbowanie tego człowieka i tej grupy politycznej, człowieka, który był wielkim sojusznikiem i przyjacielem Angeli Merkel i sojusznikiem Putina, przefarbowania go na polskiego patriotę. Nie pozwolimy na tę operację - mówił premier. 

Premier Morawiecki stwierdził też, że gdyby Polska szła wzdłuż tego, co było "geopolityczną wizją naszych poprzedników i naszych oponentów, jeśli w ogóle coś takiego mieli, jak geopolityczna wizja i strategia, to dziś bylibyśmy w pełnej zależności od Rosji i od Niemiec".

- Trzeba to jasno tutaj powiedzieć, w tym miejscu, które na zawsze pozostanie symbolem zrzucania, zaniechania, pozbywania się pęt zależności i od Rosj i od Niemiec - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy