Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki o Jarosławie Kaczyńskim: Najwybitniejszy polski polityk

To był świetny dzień dla Prawo i Sprawiedliwość i dla Polski, bo prezesem naszej partii po raz kolejny został najwybitniejszy polski polityk - napisał premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wyboru Jarosława Kaczyńskiego na prezesa PiS.

"To był świetny dzień dla Prawo i Sprawiedliwość i dla Polski, bo prezesem naszej partii po raz kolejny został najwybitniejszy polski polityk. Prawdziwy lider, człowiek, dzięki któremu w Polsce mamy cud gospodarczy. Człowiek, którego konkurencja polityczna od lat nam zazdrości, bo nie mają nikogo o takiej wiedzy, doświadczeniu i charyzmie. Mógłbym jeszcze długo wymieniać Jego zalety, ale internet lubi zwięzłe formy: Prezes Jarosław Kaczyński i wszystko jasne" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany w sobotę na prezesa Prawa i Sprawiedliwości podczas kongresu tej partii. W wystąpieniu po ogłoszeniu wyników zapowiedział, że po raz ostatni staje na czele PiS. Dodał, że jeśli kierowanie partią będzie ponad jego możliwość, przestanie być jej prezesem.

Reklama

"Chciałem podać się do dymisji"

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa ugrupowania nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który - jako pierwszy prezes partii - kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003. Jarosław Kaczyński kilkukrotnie deklarował w mediach, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

- Chciałem podać się do dymisji i nie kandydować już rok temu. Przynajmniej trzy osoby mogłyby zostać moimi następcami - mówił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Interii. Czytaj całą rozmowę z prezesem PiS.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne