Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki: Nie wiem, który Tusk jest prawdziwy

"Nie wiem, który Tusk jest prawdziwy" - napisał premier Mateusz Morawiecki, po tym jak we wtorek w Europarlamencie kilka frakcji europejskich w tym EPL, której szefem jest lider PO, zażądało, aby Komisja Europejska nie przyjmowała polskiego Planu Odbudowy. Szef polskiego rządu przypomniał, że Platforma Obywatelska najpierw domagała się, by polski KPO odrzucić, później jednak jej przewodniczący opowiedział się za nim.

"Wczoraj w Parlamencie Europejskim kilka frakcji europejskich zażądało, aby Komisja Europejska nie przyjmowała polskiego Planu Odbudowy. Jakie to frakcje? Jedną z tych frakcji jest Europejska Partia Ludowa. Kto jest jej przewodniczącym? - Donald Tusk. Ten sam Donald Tusk, który jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej" - wskazał Morawiecki we wpisie na Facebooku zatytułowanym: "Nie wiem, który Tusk jest prawdziwy".

Morawiecki przypomniał, że w kwietniu Platforma Obywatelska domagała się, aby odrzucić polski Krajowy Plan Odbudowy.

Mateusz Morawiecki: Rozważamy uruchomienie artykułu 4. NATO

"Później jednak pan Tusk wnioskował o to, aby ten plan przyznać. Jestem w związku z tym nieco zakłopotany - który pan Tusk jest prawdziwy? Czy ten z Twittera, który domaga się przyznania Krajowego Planu Odbudowy? Czy ten przewodniczący Platformy Obywatelskiej, który odrzuca w parlamencie polskim KPO? Czy wreszcie ten, który jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej, która wczoraj w sposób jednoznaczny i bardzo czytelny zażądała wręcz, aby KPO nie został przyjęty?"-  napisał premier.

Szef rządu ocenił, że "to smutne, że w Parlamencie Europejskim są takie antypolskie siły". "Ale jeszcze smutniejsze jest to, że niektórzy polscy europarlamentarzyści również przychylają się do takiego niedobrego dla Polski rozwiązania" - napisał premier.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje