Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki kandydatem na wiceprezesa PiS. Terlecki potwierdza

Ryszard Terlecki potwierdził, że obecny premier będzie kandydował na stanowisko wiceprezesa PiS. Rada Polityczna wybierze nowe władze dzień po kongresie partii. - Z pewnością zostanie wybrany, jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem - przekazał wicemarszałek Sejmu.

W sobotę 3 lipca odbędzie się statutowo-wyborczy kongres Prawa i Sprawiedliwości, na którym odbędą się wybory m.in. szefa partii. Dzień później zbierze się nowa Rada Polityczna, która wybierze nowych wiceprezesów ugrupowania, Komitet Polityczny i sekretarza generalnego. Ponadto w sobotę podjęta zostanie uchwała w sprawie reorganizacji okręgów.

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS pytany, czy Mateusz Morawiecki "zostanie wiceprezesem" PiS, odparł: - Będzie taka kandydatura na Radzie Politycznej. Z pewnością zostanie wybrany, jeżeli wszystko się odbędzie zgodnie z planem - dodał Terlecki.

Reklama

W tej chwili wiceprezesami PiS są: Beata Szydło, Joachim Brudziński, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński. Od pewnego czasu pojawiają się spekulacje, że do tego grona miałby dołączyć premier Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński nadal prezesem?

Początkowo kongres PiS miał się odbyć jesienią ubiegłym roku, jednak został przeniesiony z powodu pandemii COVID-19.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa ugrupowania nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który - jako pierwszy prezes partii - kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003. Jarosław Kaczyński kilkukrotnie deklarował w mediach, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne