Reklama

Reklama

Marznące opady i roztopy. Ostrzeżenia IMGW

Dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i łódzkiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź. W związku z rosnącymi temperaturami, mieszkańców województw dolnośląskiego i śląskiego instytut ostrzega przed roztopami.

Ostrzeżenia przed marznącymi opadami obowiązują do godz. 16. 

Ostrzeżenia dotyczące roztopów obowiązują do godz. 13 na Dolnym Śląsku i dotyczą powiatu karkonoskiego, kłodzkiego oraz Jeleniej Góry. Natomiast na Śląsku, obostrzenia obowiązują do godz. 20 w powiecie cieszyńskim i żywieckim.

Pogoda na czwartek

W czwartek zachmurzenie będzie duże z niewielkimi lokalnymi przejaśnieniami i opadami deszczu - przekazał dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek. Temperatura wyniesie od 1 do 8 stopni Celsjusza.

Na zachodzie w najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 8-9 st. C powyżej zera.

Reklama

- Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, tam od 0 do 1 stopnia Celsjusza na plusie. W centrum kraju spodziewamy się około 3 stopni Celsjusza, podobnie będzie na południu kraju. Mroźne powietrze przesunie się bardzo powoli na wschód i będzie się robić coraz cieplej - powiedział.

Na północnym wschodzie i w Karpatach prognozowane są słabe opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Na pozostałym obszarze deszcz. W rejonach podgórskich Karpat możliwe są roztopy.

- Przejaśnienia możliwe są w południowej części Polski, tam opady deszczu w ciągu dnia będą stopniowo zanikać - dodał synoptyk.

Do godzin popołudniowych utrzymają się też gęste mgły, które będą zanikać wraz z upływem dnia.

Stopniowo będzie wzmagał się wiatr, w porywach do 50-55 km/h, a nad morzem do 75 km/h.

Reklama

Reklama

Reklama