Reklama

Reklama

Marta Kaczyńska wzruszona gestem Andrzeja Dudy

​Podziękowania dla byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego - to jedne z pierwszych słów expose nowego prezydenta. Przez południem Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Dziękował poprzednikom, w tym zmarłemu Lechowi Kaczyńskiemu, mówił o potrzebie jedności i zapowiedział, że będzie dbał o polskie interesy na arenie międzynarodowej a w swojej kancelarii utworzy biuro do spraw Polonii.

Wśród około 600 gości, którzy słuchali expose nowego prezydenta była córka Lecha Kaczyńskiego Marta. Po wystąpieniu nie ukrywała radości z faktu, iż Duda odwołał się do osoby jej ojca.

- To był wzruszający, ładny gest. Potrzebny, gdyż prezydent Andrzej Duda w trakcie kampanii wyborczej wielokrotnie powoływał się na mojego ojca. Był to oczekiwany gest a dla mnie wzruszający. Jestem za to wdzięczna - mówiła Marta Kaczyńska. Andrzej Duda przez dwa lata był podsekretarzem stanu w kancelarii Lecha Kaczyńskiego.

Marta Kaczyńska uważa, że w swoim expose Andrzej Duda mówił o wielu ważnych dla Polaków rzeczach. Córka byłego prezydenta ma nadzieję, że Dudzie uda się spełnić obietnice złożone w kampanii. - Życzę Andrzejowi determinacji, siły i odwagi w realizacji jego obietnic - dodała.

Andrzej Duda jest szóstym prezydentem Polski od 1989 roku. W wyborach startował z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, ale po zwycięstwie złożył partyjną legitymację.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy