Reklama

Marsze dla Życia i Rodziny w 140 miastach Polski

​Dziś pod hasłem "Każde życie jest bezcenne" w 140 miastach Polski przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Uczestnicy manifestacji będą domagać się pełnej ochrony życia człowieka.

Prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak mówi, że manifestacje są radosnym wydarzeniem podkreślającym wartość życia od poczęcia do naturalnej śmieci.

"Poprzez radosne manifestowanie tych wartości pragniemy przypominać władzy i społeczeństwu, że rodzina powinna być coraz bardziej doceniania" - mówi Kwaśniak.

Będą zbierać podpisy

W trakcie marszów zbierane będą podpisy pod obywatelskim projektem inicjatywy ustawodawczej zakładającym powszechną ochronę życia.

Jak podkreśla Paweł Kwaśniak, życie każdego człowieka, również nienarodzonego,"jest wartością niezaprzeczalną, która powinna być dostrzegana i chroniona także w systemie prawnym".

Reklama

11. Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie

W Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie po raz jedenasty. Wyruszy o godz. 12.45 spod pomnika Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu. Zakończy się rodzinnym piknikiem w Parku Kazimierzowskim.

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny, ogłoszony 30 września 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy