Reklama

Reklama

Marsz Niepodległości 2021. Stołeczny ratusz nie podaje liczby uczestników

Według organizatorów w Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 150 tys. uczestników. Policja, podobnie jak w przypadku innych wydarzeń, nie podaje oficjalnie danych dotyczących manifestacji. Tym razem również stołeczny ratusz nie przedstawi liczby uczestników Marszu Niepodległości.

"150.000 Polaków na #MarszNiepodległości. Przeszliśmy bezpiecznie i spokojnie pod biało-czerwoną. Tak się świętuje niepodległość" - napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 

Również w poprzednich latach organizatorzy Marszu Niepodległości podawali, że bierze w nim udział ponad 100 tys. osób. 

Stołeczny ratusz nie podaje liczby uczestników Marszu Niepodległości

Danych dotyczących liczby uczestników nie podaje policja. Tym razem statystyk nie przedstawi także miasto. 

- Nie planujemy podawać liczby uczestników. Trzeba pytać o to organizatorów - przekazała w rozmowie z Interią rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. 

Reklama

W poprzednich latach przedstawiciele miasta podawali takie statystki. Liczbę uczestników prezentowano także np. po wiecu z udziałem Donalda Tuska. 

Tegoroczny marsz przechodzi pod hasłem "Niepodległość nie na sprzedaż". Za organizację marszu odpowiadają środowiska narodowe, jednak w tym roku - aby umożliwić jego legalne przejście - nadano mu status formalnego zgromadzenia organizowanego przez władze publiczne. Powodem była tocząca się w sądach sprawa rejestracji marszu jako zgromadzenia cyklicznego, w której zapadły orzeczenia niekorzystne dla jego organizatorów.

Reklama

Reklama

Reklama