Reklama

Mariusz Kamiński o obietnicach Andrzeja Dudy: Pieniądze się znajdą

Wiceszef Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński przekonuje, że podwyżka kwoty wolnej od podatku jest realnym rozwiązaniem. Ustalenie tej kwoty na poziomie 8 tysięcy złotych, to jeden z projektów, jakie prezydent Andrzej Duda chce wnieść do Sejmu.

Mariusz Kamiński tłumaczył w radiowej Jedynce, że wbrew tezom polityków PO, pieniądze na obniżenie podatków się znajdą. Przypomniał o propozycjach PO, takich jak dofinansowanie pensji młodych pracowników, na które fundusze w budżecie mają się znaleźć. - To są jakieś puste hasła, za którymi nie idą nawet żadne realne wyliczenia, ale już minister finansów stwierdził, że środki w budżecie na to znajdzie - stwierdził Mariusz Kamiński.

Według niego obniżka podatków oznaczałaby prawdziwą pomoc dla najbiedniejszych.
Polityk PiS ocenił, że nawet w przypadku, gdyby w Sejmie dominowała większość przeciwna pomysłom Andrzeja Dudy, to jego projekty mają szansę na wejście w życie dzięki naciskowi społecznemu.
Wczoraj w swoim pierwszym orędziu Andrzej Duda zapowiedział, że realizację swoich obietnic wyborczych zacznie od dwóch projektów ustaw - o podwyżce kwoty wolnej od podatku i o obniżeniu wieku emerytalnego.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy