Reklama

Reklama

Mariusz Błaszczak: Zależy nam na budowaniu interoperacyjności z wojskiem USA

Czołgi Abrams są najnowocześniejszymi na świecie - mówił wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podczas szkoleń polskich żołnierzy. - Zależy nam też na budowaniu interoperacyjności z wojskiem Stanów Zjednoczonych - podkreślił. Na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbywa się w środę szkolenie polskich żołnierzy na czołgach Abrams, które obserwował szef resortu obrony.

Podczas swojego wystąpienia szef MON podkreślał, że rozpoczynający się kurs daje możliwość szybkiego przygotowania w krótkim czasie polskich żołnierzy i polskich techników do obsługi czołgów Abrams. - Naszym celem jest to, żeby czołgi, kiedy trafią już na wyposażenie Wojska Polskiego, mogły być obsługiwane przez przeszkolonych żołnierzy i tak się stanie - zapewnił.

- Naszym zadaniem jest zwiększenie sił obronnych Rzeczypospolitej Polskiej. Właśnie temu służy wyposażenie Wojska Polskiego w najnowocześniejsze czołgi, bo czołgi Abrams są najnowocześniejszymi czołgami na świecie - mówił Błaszczak.

Reklama

- Zależy nam też na budowaniu interoperacyjności z wojskiem Stanów Zjednoczonych - podkreślił.

MON kupuje 250 czołgów Abrams

W kwietniu MON podpisało kontrakt na 250 czołgów M1A2 Abrams SEPv3, dostawy przewidziano na lata 2025-26. W tym roku polskie wojsko ma otrzymać 28 czołgów starszego wariantu SEPv2 w celach szkoleniowych.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy