Reklama

Reklama

Mariusz Błaszczak: Wojsko wraca do Ostródy

Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na pikniku wojskowym w Iławie poinformował, że wojsko wróci do Ostródy - w tym mieście ma się znaleźć batalion czołgów, który będzie częścią 20. Brygady Zmechanizowanej.


Podczas pikniku wojskowego w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że podjął decyzję o "powrocie wojska do Ostródy". Ogłoszenie tej informacji spotkało się z gorącym aplauzem ludzi zgromadzonych na pikniku - wielu biło brawa.

- Rozumiem, że ta radość jest stąd, że Iława leży niedaleko Ostródy - powiedział Błaszczak i wyjaśnił, że w Ostródzie będzie stacjonował batalion czołgów, który będzie częścią 20. Brygady Zmechanizowanej działającej z kolei w ramach 16. Dywizji Zmechanizowanej.

"Czarne pantery" do Ostródy

Błaszczak dodał, że na wyposażenie ostródzkiego batalionu czołgów trafią m.in. zamówione w ostatnim czasie w Korei czołgi zwane "czarnymi panterami", które, jak się wyraził, są bardziej odpowiednie do warunków terenowych warmińsko-mazurskiego, niż cięższe czołgi Abrams.

Reklama

Wojsko w Ostródzie stacjonowało do 31 grudnia 2011 roku - w koszarach przy ul. Grunwaldzkiej mieścił się 2. Pułk Szkolenia Kierowców. Obecnie budynki koszarowe w Ostródzie są we władaniu Agencji Mienia Wojskowego.

Błaszczak zapowiedział, że także "inne jednostki wojskowe w woj. warmińsko-mazurskim będą rozwijane".  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy