Reklama

Reklama

Mariusz Błaszczak w Gnieźnie: Sytuacja jest pod kontrolą

"Sytuacja jest trudna, ale pod kontrolą" - podkreślił szef MSWiA Mariusz Błaszczak, który w środę odwiedził Gniezno poszkodowane przez nawałnice. Jak ocenił, działania, które koncentrowały się na ratowaniu zdrowia i życia poszkodowanych, były skuteczne.

"Sytuacja oczywiście jest trudna, jeżeli popatrzymy na skalę zniszczeń. Chciałbym mocno podkreślić, że ta sytuacja jest pod kontrolą" - powiedział Błaszczak na briefingu w Gnieźnie.

"Jesteśmy po etapie dotyczącym tej bezpośredniej interwencji w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa, zdrowia i życia. Teraz przyszedł czas na usuwanie skutków tej nawałnicy" - dodał.

Odnosząc się do zarzutów opozycji, która twierdzi, że działania rządu są spóźnione, Błaszczak powiedział: "Działamy w sposób odpowiedzialny; w sobotę odbywała się wideokonferencja, odebraliśmy meldunki składane przez komendantów wojewódzkich PSP oraz wojewodów".

Reklama

"Były podejmowane skuteczne działania, które koncentrowane były na ratowaniu zdrowia i życia" - dodał minister.

Szef MSWiA odwiedził w środę po południu Gniezno, które ucierpiało w wyniku nawałnic. W mieście ucierpiały m.in. katedra, cmentarze i domy. Od niedzieli w Gnieźnie obowiązuje zakaz wstępu do miejskich parków i okolicznych lasów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy