Reklama

Mariusz Błaszczak o Hołowni: Inne wydanie układu, który rządził Polską od lat

"Szymon Hołownia to inne wydanie układu, który rządził Polską od lat" - powiedział wiceprezes PiS, szef MON Mariusz Błaszczak. Według niego świadczy o tym współpraca kandydata z byłym dowódcą generalnym, gen. Mirosławem Różańskim. Prezydenta Dudę minister nazwał gwarantem kontynuacji polityki PiS.

W poniedziałek Hołownia, który zamierza startować w wyborach prezydenckich, poinformował, że gen. rez. w stocz. spocz. Mirosław Różański, który w 2017 r. odszedł z wojska, będzie koordynatorem prac zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego i zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi.

"Generał Różański został powołany za czasów rządów koalicji PO-PSL. Ustanowienie pana generała jako doradcy Hołowni jest dowodem, że pan Hołownia to jest inne wydanie, ale tego samego układu, który przez osiem lat Polską rządził, a można powiedzieć, że z małymi wyjątkami rządził od roku 1989" - powiedział Mariusz Błaszczak w internetowej Telewizji wPolsce.

Reklama

Dodał, nawiązując do działalności Janusza Palikota, że "to środowisko najpierw próbowało pójść na lewo, a teraz próbują pójść na prawo, bo może w tej grupie społecznej szukają poparcia". "Ale widać, że to jest wszystko sztuczne" - ocenił. "Chodzi o to samo - o powrót do władzy, nie żeby zmieniać Polskę, tylko żeby było tak, jak było" - stwierdził Błaszczak.

Opowiedział się też za reelekcją prezydenta Andrzeja Dudy, mówiąc, że jego "obecność w całym procesie dobrej zmiany, który następuje w Polsce od 2015 roku, jest niezwykle istotna". 

"To dzięki panu prezydentowi wszystkie najważniejsze projekty społeczne, gospodarcze, ale także dotyczące obronności zostały zrealizowane. Jeżeli chcemy kontynuować zmiany, to pan prezydent Duda jest gwarantem przeprowadzania dalej tych zmian. Tylko w tym duecie - rząd PiS i prezydent Andrzej Duda - możemy osiągnąć sukces" - mówił Błaszczak.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy