Reklama

Mariusz Błaszczak komentuje zatrzymanie Kajetana P.

Zatrzymanie Kajetana P. było możliwe, bo mamy wielu ofiarnych i dzielnych policjantów - uważa Mariusz Błaszczak. Zdaniem szefa MSWiA, Polacy mogą czuć się bezpiecznie, bo jest "ustawa o policji, która daje możliwość wykorzystywania przepisów, które są narzędziami codziennej pracy".

- Policja odniosła wielki sukces. Został wytropiony i zatrzymany człowiek, który jest podejrzewany o wstrząsającą zbrodnię. Stało się tak dlatego, że mamy wielu świetnych policjantów, ofiarnych, dzielnych - mówił o zatrzymaniu Kajetana P. minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. 

Zdaniem szefa MSWiA, zatrzymanie podejrzanego o dokonanie brutalnego morderstwa na warszawskiej Woli, były możliwe dzięki temu, że "mamy ustawę o policji, która daje możliwość wykorzystywania przepisów, które są narzędziami codziennej pracy policji".

- Jeszcze dwa dni temu mogliśmy usłyszeć wściekłe słowa krytyki ze strony opozycji za przyjętą zmianę ustawy o policji. Gdyby nie było tych przepisów, nie byłoby sukcesów policji, ale przede wszystkim obywatele naszego kraju nie mogliby czuć się bezpiecznie - mówił.

Reklama

- To jest odpowiednia miara zdarzeń, to jest przykład tego, w jaki sposób niektórzy spośród polityków wykorzystują sytuację dla własnego dobra, nie dla dobra wspólnego - powiedział Mariusz Błaszczak. 

Podejrzany o dokonanie brutalnego morderstwa Kajetan P. został zatrzymany w środę na Malcie. Dzisiaj tamtejszy sąd wydał decyzję o ekstradycji mężczyzny. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Błaszczak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy