Reklama

Reklama

Marian Ormaniec nie żyje. Były wicewojewoda śląski miał 59 lat

Marian Ormaniec, wywodzący się z Żywiecczyzny były wicewojewoda śląski i wicemarszałek tego województwa, w przeszłości także lider regionalnych struktur PSL, zmarł w piątek w Bielsku-Białej. Miał 59 lat. Chorował na COVID-19.

"Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci wieloletniego działacza ludowego, byłego wicewojewody i wicemarszałka województwa śląskiego, przewodniczącego wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, oddanego samorządowca, działacza na rzecz sportu i kultury, kochającego Żywiecczyznę, a szczególnie swoje ukochane rodzinne Gilowice. (...) Żywiecczyzna utraciła ważnego orędownika swoich spraw, któremu na sercu zawsze leżał rozwój całego regionu. Cześć Jego pamięci" - napisał w mediach społecznościowych burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Reklama

Marian Ormaniec urodził się 27 marca 1962 r. w Gilowicach. Ukończył Akademię Rolniczą w Krakowie i studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej.

Pracował początkowo jako zootechnik z gilowickiej spółdzielni "Młodość". Na początku lat 90. prowadził własną działalność gospodarczą. Dwukrotnie - w latach 1996-1998 oraz 2002-2006 - był prezesem Beskidzkiej Giełdy Towarowej w Bielsku-Białej. W latach 2001-2002 był wicewojewodą śląskim.

W wyborach w 2006 i 2010 był wybierany do sejmiku województwa śląskiego. Od 2006 do 2008 r. był członkiem zarządu województwa. Z początkiem 2008 r. został na krótko wicemarszałkiem regionu.

Marian Ormaniec związany był z Polskim Stronnictwem Ludowym. Od 2005 r. był przez kilka lat prezesem zarządu wojewódzkiego w Śląskiem. Działał także społecznie w stowarzyszeniach wspierających lokalną kulturę i sport. Związany był z Ochotniczym Strażami Pożarnymi.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje