Reklama

Reklama

Marek Zagórski nowym ministrem cyfryzacji

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał we wtorek dotychczasowego wiceministra cyfryzacji Marka Zagórskiego na stanowisko szefa tego resortu.

Od 9 stycznia br., gdy odwołana została dotychczasowa szefowa ministerstwa cyfryzacji Anna Streżyńska, nie było kierującego resortem ministra. 

Konstytucyjny nadzór nad resortem sprawował premier Mateusz Morawiecki, a bieżącymi pracami kierował sekretarz stanu Marek Zagórski.

Dwa tygodnie temu Zagórski, dotychczasowy wiceszef Porozumienia (ugrupowanie Jarosława Gowina), został przyjęty do Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent: Powierzam tekę bez wahania

Prezydent podkreślił, że Zagórski w rzeczywistości od kilku miesięcy kierował resortem, realizując wytyczne premiera.

"Powierzam panu, wraz z panem premierem, tę tekę bez żadnego zawahania, ponieważ jest pan politykiem, który ma duże doświadczenie w kwestiach związanych z cyfryzacją" - mówił Duda.

Reklama

Zaznaczył, że Zagórski doświadczenie zdobywał m.in. w Ministerstwie Rolnictwa, Ministerstwie Skarbu Państwa, jak i Ministerstwie Cyfryzacji.

"Cyfryzacja to zadanie, które jest trudne, ale jednocześnie niezwykle ważne. Od tego, czy cyfryzacja jest realizowana w sposób sprawny zależy, na ile udaje się budować nowoczesne państwo" - mówił.

"To zadanie, które pan dzisiaj na siebie oficjalnie przyjmuje, jest zadaniem rzeczywiście niezwykle ważnym, niełatwym, gdzie czeka również i wiele różnego rodzaju niebezpieczeństw, możliwości potknięcia się, ale wierzę, że nie stanie się to pańskim udziałem" - dodał. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy