Reklama

Reklama

Marek Sawicki: Rozpad PO jest już faktem

- Rozpad Platformy Obywatelskiej już jest faktem, tylko on oczywiście się jeszcze nie zmaterializował - mówił w rozmowie z polsatnews.pl Marek Sawicki, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Polskiej (PSL). Jego zdaniem fikcją jest też Koalicja 276. - Nie wyobrażam sobie budowania koalicji wokół liczb, buduje się ją wokół problemów - stwierdził.

Sawicki został zapytany, czy PSL dołączy do Koalicji 276. - Tak szybko, jak ta koalicja się urodziła, tak szybko przestała istnieć - powiedział. 

- Najpierw PO tworzyła koalicję anty-PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sukcesu nie było. Teraz tworzenie koalicji antyprezydenckiej (opozycja potrzebuje 276 głosów do obalenia weta prezydenta) może również skończyć się fiaskiem - stwierdził w rozmowie z Jakubem Oworuszko w polsatnews.pl.

Zdaniem polityka PSL "trzeba jasno powiedzieć, że koalicja od Adriana Zandberga, poprzez Władysława Kosiniaka-Kamysza do Janusza Korwin-Mikkego, nie uda się". Jak mówi, ludowcy mają inny pomysł. - Proponujemy budowę bloku lewicowo-liberalnego oraz centrowo-konserwatywnego, który tworzylibyśmy my, a także konserwatywni politycy PO. Mielibyśmy ofertę dla elektoratu zmęczonego PiS-em - wyjaśnił. 

Reklama

Przeczytaj cały wywiad TUTAJ.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy