Reklama

Reklama

Marek Magierowski odchodzi z Kancelarii Prezydenta

Marek Magierowski - dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta, złożył rezygnację na ręce prezydenta Andrzeja Dudy. Oficjalnym powodem dymisji są względy rodzinne.

Prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję jednego ze swoich najbliższych współpracowników.

- Zapewniłem pana prezydenta, że może liczyć na moją pomoc i wsparcie zawsze i wszędzie tam, gdzie uzna to za stosowne - powiedział portalowi wPolityce.pl były już rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Magierowskiego. Nie są też znane powody odejścia rzecznika z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta.

Być może wpływ na decyzję Magierowskiego miała ostatnia wymiana zdań z Beatą Mazurek, rzeczniczką Prawa i Sprawiedliwości. Chodziło o listy wymieniane między prezydentem a Antonim Macierewiczem. Mazurek nazwała je "kurtuazyjnymi". Magierowski szybko zareagował i przyznał, że Mazurek "przekroczyła granice, których nie wolno przekraczać".

Oficjalnym powodem dymisji są względy rodzinne.

Reklama

Magierowski w piątek był jeszcze obecny podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z emirem Kataru.

Jako pierwszy o odejściu Magierowskiego poinformował portal wPolityce.pl.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy