Reklama

Reklama

Marek Kuchciński o wynajmowaniu rządowej willi

Jak informowała w środę "Rzeczpospolita" - były marszałek Sejmu Marek Kuchciński wciąż wynajmuje rządową willę od Kancelarii Prezydenta, choć powinien ją opuścić dwa tygodnie temu. Do sprawy odniósł się na Twitterze sam Kuchciński. "Pokrywam wszystkie koszty wynajmowanego od Kancelarii Prezydenta mieszkania i nieprawdą jest, że zostanie nimi obciążona Kancelaria Sejmu" - skomentował.

8 sierpnia Kuchciński podał się do dymisji z funkcji marszałka Sejmu po tym, jak dziennikarze ujawnili, że nadużywał uprawnień w kwestii służbowych lotów. Mimo że od ponad dwóch miesięcy Kuchciński jest szeregowym posłem, wciąż zajmuje on ekskluzywną willę, w której mieszkał jako marszałek Sejmu.

Zgodnie z umową, powinien się z niej wyprowadzić w ciągu dwóch miesięcy od momentu zaprzestania wykonywania sprawowanej funkcji - czyli 8 października.

Jednak, jak poinformowała w środę "Rzeczpospolita" - Kuchciński nie wyprowadził się z willi w tym terminie, a zamiast tego podpisał aneks do umowy, który pozwala mu zajmować willę jeszcze przez kolejne dwa tygodnie - do 8 listopada.

Reklama

"Rz" podała dodatkowo, że koszty najmu willi to 4145,28 zł plus opłaty eksploatacyjne (średnio 855,67 zł/miesięcznie).

Z informacji Pałacu Prezydenckiego, który wynajmuje Kuchcińskiemu lokum, koszty te pokrywa Kancelaria Sejmu. Gazeta otrzymała jednak zapewnienie, że "najemca oświadczył w aneksie, że zgodnie z wnioskiem uprawnionego - czyli Marszałka Kuchcińskiego, obciąży go kwotą z tytułu miesięcznego czynszu najmu lokalu".

Do sprawy odniósł się sam Marek Kuchciński.

"Szanowni Państwo, pokrywam wszystkie koszty wynajmowanego od Kancelarii Prezydenta mieszkania i nieprawdą jest, że zostanie nimi obciążona Kancelaria Sejmu" - napisał na Twitterze.

"Z możliwości przedłużenia terminu do opuszczenia lokalu skorzystałem stosownie do obowiązujących przepisów prawa" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy