Reklama

Marek Jakubiak: Kukiz'15 mógłby być dyscyplinującym koalicjantem PiS

- Po kolejnych wyborach parlamentarnych Kukiz'15 mógłby być takim dyscyplinującym koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości – powiedział w czwartek na antenie radiowej Jedynki poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.

Poseł Kukiz'15 był gościem w audycji "Sygnały dnia", gdzie komentował m.in. zbliżające się obchody 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Z tej okazji pod specjalnie zamówionym w tym celu namiotem, który rozstawiono na dziedzińcu Zamku Królewskiego, ma odbyć się Zgromadzenie Narodowe. Jednak część opozycji zapowiada bojkot tego wydarzenia.

"Zachodzę w głowę, co zdaniem opozycji oznacza parlamentaryzm. PO krytykuje obecnie marszałka Marka Kuchcińskiego za to, że zbyt często zabiera głos swoim oponentom politycznym, ale przecież to nie obecny marszałek zapoczątkował takie zachowania. Stefan Niesiołowski, w latach 2005-2007, robił to samo" - odniósł się do sprawy poseł Marek Jakubiak.

Reklama

Jak przekonywał w "Sygnałach dnia", takie działania PiS-u wynikają z tego, że partia rządząca czuje się zbyt pewnie, bo ma w Sejmie większość.

"Zawsze powinien być koalicjant dyscyplinujący i wtedy być może nie byłoby takiej arogancji. Myślę, że po kolejnych wyborach parlamentarnych Kukiz'15 mógłby być takim dyscyplinującym koalicjantem. Poza tym w partii rządzącej jest takie przekonanie, że przyszła kadencja będzie znacznie spokojniejsza i bardziej merytoryczna, że się wszystko się ustabilizuje" - dodał poseł Kukiz'15.

Cała audycja na stronie Polskiego Radia

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy