Reklama

Reklama

Marcin Ociepa: zawiązał się Zespół Parlamentarny "Polska OdNowa"

Byly wiceszef MON Marcin Ociepa poinformował, że w razem z piątką posłów zawiązał Zespół Parlamentarny ds. Bezpieczeństwa i Rozwoju "Polska OdNowa". W działania zespołu ma angażować się również prezydent Chelma Jakub Banaszek.

"W Sejmie zawiązał się Zespół Parlamentarny ds. Bezpieczeństwa i Rozwoju 'Polska OdNowa'. W składzie na początek 5 posłów: Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Andrzej Gut-Mostowy, Marcin Ociepa. Wsparciem eksperckim będzie prezydent Chełma Jakub Banaszek" - napisał Ociepa w piątek na Twitterze. Do wpisu dołączył zdjęcie pisma w tej sprawie, z datą 10 sierpnia, skierowanego do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Dymisje Gowina i wiceministrów

Po tym, gdy premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o odwołanie z funkcji w rządzie lidera Porozumienia Jarosława Gowina, Ociepa podał się do dymisji z funkcji wiceministra w MON. Jak mówił uczynił to w geście solidarności z Gowinem. Po tym, gdy zarząd Porozumienia zdecydował o wyjściu z koalicji rządowej, Ociepa zdecydował o opuszczeniu tego ugrupowania i pozostał w klubie PiS.

Do dymisji z funkcji wiceministrów podali się również Piechowiak (wiceszef MRPiT) i Murdzek (wiceszef MEiN), którzy jednak również odeszli z Porozumienia i pozostali w klubie PiS, oraz Gut-Mostowy (wiceszef MRPiT), który nie zdecydował jeszcze czy pozostanie w klubie PiS czy dołączy do koła Porozumienia oraz Iwona Michałek (wiceszefowa MRPiT), która odeszła z klubu PiS i należy do koła Porozumienia.

Reklama

W czwartek - jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller - premier przyjął dymisję Iwony Michałek. Decyzje w sprawie przyjęcia przez premiera pozostałych czterech dymisji nie zostały jeszcze podjęte.

Oprócz Ociepy, Piechowiaka i Murdzka, którzy formalnie pozostają bezpartyjni, o rozstaniu z Porozumieniem i pozostaniu w klubie PiS zdecydowali również posłowie Mieczysław Baszko, który przeszedł do Partii Republikańskiej oraz Anna Dąbrowska-Banaszek, która nie była formalnie członkinią Porozumienia, lecz startowała w wyborach z rekomendacji partii.

Gowin poza Zjednoczoną Prawicą

Porozumienie, po wyjściu z koalicji rządzącej, utworzyło koło parlamentarne, które tworzą obecnie: Jarosław Gowin, Michał Wypij jako szef koła, Magdalena Sroka, Iwona Michałek, Stanisław Bukowiec oraz dotychczas niezrzeszona posłanka Monika Pawłowska. Do koła parlamentarnego będzie też należał senator Józef Zając. Z kolei związany z Porozumieniem poseł Andrzej Sośnierz pozostał obecnie w kole Polskie Sprawy.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy