Reklama

Małgorzata Zwiercan może mieć poważne kłopoty

Wykluczona już z klubu Kukiz'15 posłanka Małgorzata Zwiercan głosowała w Sejmie za siebie i za nieobecnego na sali Kornela Morawieckiego. Tzw. głosowanie na cztery ręce, wg wykładni prokuratury sprzed kilku lat, jest przestępstwem.

W czwartek w Sejmie przeprowadzono głosowanie nad wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Tuż po głosowaniu posłowie opozycji zwracali uwagę m.in., że posłanka Zwiercan zagłosowała za posła Morawieckiego.

Zarówno Morawiecki, jak i Zwiercan potwierdzili, że taki fakt miał miejsce.

"Uważam, że nic wielkiego się nie stało" - stwierdził Kornel Morawiecki. Innego zdania może być prokuratura.

Przypomnijmy, że w 2004 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty poświadczenia nieprawdy posłom SLD Janowi Chaładajowi i Stanisławowi Jarmolińskiemu. Obaj głosowali w Sejmie za nieobecnych kolegów z Sojuszu.

Reklama

"Tym samym jako funkcjonariusze publiczni przekroczyli swoje uprawnienia. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu" - mówił rzecznik prokuratury Maciej Kujawski.

Ostatecznie sąd warunkowo umorzył sprawę na dwa lata.

Z kolei były poseł PSL Tadeusz Gajda za ten sam czyn został w 2006 r. skazany na rok w zawieszeniu na dwa lata i 1,8 tys. zł grzywny.

Z filmiku opublikowanego przez posłankę PO Agnieszkę Pomaskę wynika, że Zwiercan mogła nie mieć świadomości, iż popełnia przestępstwo.

Klub Kukiz'15 wykluczył posłankę Zwiercan ze swoich szeregów i zaapelował do niej o zrzeczenie się mandatu poselskiego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Zwiercan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy