Reklama

Reklama

Małgorzata Kidawa-Błońska o PO w opozycji

​Platforma Obywatelska przymierza się do funkcjonowania w opozycji. W czwartek odbędą się wybory szefa klubu PO. Obecna marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła w radiowej Trójce, że będzie stawiać w tym wewnętrznym głosowaniu na odchodzącą premier Ewę Kopacz. Rywalizuje z nią poseł z Pomorza i wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, premier ma większe doświadczenie w organizacji pracy klubu.

Z kolei w piątek może być znany "kalendarz dojścia" do wyborów przewodniczącego PO. Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, liczba kandydatów starających się o przywództwo w Platformie będzie się zwiększać. Teraz na pewno startować będzie Ewa Kopacz. Ubiegania się o stanowisko nie wyklucza Borys Budka i Grzegorz Schetyna.

Małgorzata Kidawa-Błońska pytana była też o strategię swojej partii wobec politycznej konkurencji, odwołującej się do podobnego elektoratu, czyli Nowoczesnej Ryszarda Petru. Według marszałek, w PO należy dokonać zmian. - Musimy być partią bardzo, ale to bardzo merytoryczną - mówi.
Marszałek pytana o swoją polityczną przyszłość, przyznała, że jeśli otrzyma propozycję zostania wicemarszałkiem w nowym Sejmie, to ją rozważy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy