Reklama

Reklama

Małgorzata Kidawa-Błońska o decyzji Grzegorza Schetyny

Decyzja Grzegorza Schetyny, który zrezygnował z kandydowania na przewodniczącego PO, to wyraz odpowiedzialności za przyszłość – oceniła w piątek wicemarszałek Sejmu i kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

"Decyzja G.Schetyny to wyraz odpowiedzialności za przyszłość Platformy. Dziękuję Grzegorzowi za przewodniczenie PO w trudnym dla nas czasie. Wierzę, że nowe przywództwo odnowi formację i poszerzy zaufanie Polaków. Najważniejszym wyzwaniem będzie wspólna walka o wygraną w maju" - napisała w piątek na Twitterze kandydatka PO w wyborach prezydenckich.

Schetyna oświadczył w piątek, że nie będzie się ponownie ubiegał o funkcję szefa partii i rekomendował na to stanowisko obecnego wiceprzewodniczącego PO Tomasza Siemoniaka. O funkcję szefa PO ubiegać się mają także: przewodniczący klubu parlamentarnego PO Borys Budka, senator Bogdan Zdrojewski, europoseł Bartosz Arłukowicz i posłanka Joanna Mucha.

Reklama

Czteroletnia kadencja Schetyny jako szefa PO upływa pod koniec stycznia. Prawo do głosowania korespondencyjnego mają wszyscy członkowie PO. Wybory odbędą się 25 stycznia, ewentualna druga tura 8 lutego. Aby zarejestrować kandydaturę na przewodniczącego potrzeba zebrać podpisy co najmniej 10 członków Rady Krajowej PO.


Reklama

Reklama

Reklama