Reklama

Reklama

Małgorzata Grzywa kandydatką na prezydenta Rzeszowa

Złożenie wniosku o rejestrację Małgorzaty Grzywy jako kandydatki na urząd prezydenta Rzeszowa zapowiedział w poniedziałek pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Polska 2050. Dodał, że na zebranie wymaganej liczby podpisów mają czas do 19 maja.

Jej komitet wyborczy nie jest tożsamy z ruchem Szymona Hołowni. Podkreślono to także na poniedziałkowej konferencji prasowej, która odbyła się na Rynku w Rzeszowie.

Pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Polska 2050 Włodzimierz Zydorczak zapowiedział w czasie konferencji, że zgłoszenie w Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie kandydatury na prezydenta stolicy Podkarpacia Małgorzaty Grzywy nastąpi w poniedziałek o godz. 16.

Będzie to kolejne zgłoszenie Małgorzaty Grzywy jako kandydatki KW Polska 2050 na prezydenta Rzeszowa (Grzywa m.in. w latach 2010-2014 była wójtem gminy Oświęcim). W kwietniu br. Miejska Komisja Wyborcza odmówiła rejestracji jej kandydatury w wyborach na włodarza miasta z powodu braku wymaganej liczby podpisów.

Reklama

Podpisy są zbierane

Pełnomocnik wyborczy KW Polska 2050 dopytywany obecnie o zebraną liczbę podpisów, odpowiedział, że są cały czas zbierane.

- Wniosek zostanie złożony. Nie musi być wszystkich podpisów, ponieważ na zebranie podpisów jest czas do 19 maja. Zgłoszenia można dokonać nie mając wymaganej liczby podpisów. Komisja informuje wtedy o terminie, do którego należy je uzupełnić. Tak więc nie będziemy mieli na dzisiaj wszystkich podpisów, bo one są zbierane, ale formalnie o godzinie 16 tego zgłoszenia dokonamy - zapowiedział pełnomocnik wyborczy KW Polska 2050.

Zaapelował do rzeszowian o pomoc w zbieraniu podpisów. - Chcielibyśmy też zaapelować do państwa - tych wszystkich, którzy chcą rzeczywiście mieć wybór i szeroki wachlarz programów, żeby pomogli nam zebrać te podpisy - zachęcał Zydorczak. 

- Zależy nam na tym, żeby tych podpisów było jak najwięcej, żeby przekonać zarówno Miejską Komisję Wyborczą, jak i mieszkańców, że nasza kandydatka może rzeczywiste poparcie - zaznaczył Zydorczak.

Program wyborczy

Grzywa dodała, że podpisy będą zbierane jeszcze przez tydzień i podała adres strony internetowej, na której także można składać podpisy.

Przedstawiła też w skrócie założenia swojego programu wyborczego. Przekonywała, że jeśli zostanie prezydentem Rzeszowa to m.in. powoła Powszechny Samorząd Gospodarczy Podkarpacia jako partnera samorządu terytorialnego w procesie rozwoju miasta i regionu, ogłosi konkursy na wiceprezydentów, na stanowiska kierownicze w urzędzie oraz do zarządów i rad nadzorczych miejskich spółek komunalnych, opracuje obywatelski 30-letni strategiczny plan rozwoju miasta, powoła Akademię Kultury i Sztuki Politycznej, powoła Operę Rzeszowską, kultywującą tradycje Opery Lwowskiej.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory mają się odbyć 13 czerwca.

W wyborach startują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz były współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy