Reklama

Reklama

Magdalena Sroka: W Porozumieniu są sami rozsądni posłowie. Zapewniam, że nikt z nich nie umawiał się z posłem Lewicy

"W Porozumieniu są sami rozsądni posłowie i zapewniam, że nikt z nich nie umawiał się z posłem Lewicy Krzysztofem Gawkowskim, ani też z kimkolwiek spoza Zjednoczonej Prawicy" - napisała w środę rzeczniczka prasowa Porozumienia Magdalena Sroka, odnosząc się do słów szefa klubu Lewicy, który przekazał, że będzie namawiał posłów Porozumienia, by głosowali przeciw projektowi ustawy o podatku od reklam.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski poinformował w środę, że będzie namawiać posłów Porozumienia, aby głosowali przeciw projektowi ustawy o podatku od reklam. Ocenił, że "jest kilku posłów w Porozumieniu bardzo rozsądnych". Ujawnił, że pierwsze spotkanie jest zaplanowane na piątek. Poinformował, że w rozmowie ma wziąć udział dwóch posłów, ale nazwisk nie podał.

Do tej wypowiedzi odniosła się na Twitterze Sroka. "W Porozumieniu Jarosława Gowina są sami rozsądni posłowie i zapewniam, że nikt z nich nie umawiał się z posłem Krzysztofem Gawkowskim ani też z kimkolwiek spoza Zjednoczonej Prawicy" - poinformowała posłanka.

Reklama

Podatek od reklam

Na początku lutego do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisano projekt ustawy, którego konsekwencją będzie wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek ma trafić m.in. do NFZ, a także na Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków i nowo utworzony Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. We wtorek minął termin prekonsultacji w sprawie projektu.

Rządowe plany zaniepokoiły dużą część mediów, które w ubiegłą środę protestowały we wspólnej akcji "Media bez wyboru". W piątek sprzeciw wobec projektowanych zmian wyraził koalicjant PiS - Porozumienie.

Czytaj także:  Akcja "Media bez wyboru". Dlaczego media protestują? 

Reklama

Reklama

Reklama