Reklama

Reklama

Magdalena Sroka o byłych członkach Porozumienia: Nie pozostaną długo w rządzie

Michał Cieślak, Jacek Żalek i Zbigniew Gryglas nie pozostaną długo w rządzie – przekonywała w programie "Graffiti" w Polsat News rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka.

Przypomnijmy, że Porozumienie wycofało rekomendację trzem usuniętym z partii politykom. Cieślak, Żalek i Gryglas wciąż jednak są w rządzie Zjednoczonej Prawicy.- Obowiązuje nas umowa koalicyjna. Odwołanie ministrów wykluczonych z partii nie nastąpi w tak szybkim czasie jakbyśmy chcieli, ale finalnie będzie miało to miejsce - mówiła Grzegorzowi Kępce rzeczniczka Porozumienia.

Zdaniem Sroki, wymienieni politycy "nie zostaną długo w rządzie". - W tej chwili, jeśli zasiadają w rządzie, są to osoby z rekomendacji PiS. Rozumiem, że może być ciężko znaleźć zastępcę w tak krótkim czasie - wskazała.

Reklama

Grzegorz Kępka zapytał o informacje, jakoby Jarosław Kaczyński odmówił cofnięcia rekomendacji byłym już członkom Porozumienia. - Oficjalnego stanowiska nie ma. Mimo wszystko jestem spokojna, że ci panowie zostaną wkrótce odwołani - stwierdziła Sroka.

Sroka: Prezes IPN powinien zmienić decyzję

Sroka skomentowała również objęcie przez dr Tomasza Greniucha funkcji p.o. dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Decyzja ta wzbudziła szereg kontrowersji ze względu na niejasną przeszłość historyka.

Media przypomniały, że Greniuch w przeszłości był działaczem Obozu Narodowo-Radykalnego. Jako członek tego nacjonalistycznego ugrupowania został sfotografowany podczas "hajlowania", czyli wykonywania gestu nazistowskiego pozdrowienia.

- Osoba, która miała być desygnowana do zajmowania takiego stanowiska powinna mieć nieposzlakowaną opinię. Te wybryki z przeszłości za które przeprosił wykluczają jednak taką osobę. Zobaczymy jak ta sytuacja się rozwinie - mówiła Sroka.

Jej zdaniem powinno dość do "zmiany decyzji prezesa IPN Jarosława Szarka". 

Więcej na ten temat

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy