Reklama

Reklama

Macierewicz: powstała polsko-izraelska grupa robocza ds. zamówień zbrojeniowych

Polska i Izrael powołały grupę roboczą, która uszczegółowi sprawę zamówień zbrojeniowych - powiedział we wtorek szef MON Antoni Macierewicz po polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych. Chodzi o transfer najnowocześniejszych technologii do Polski - podkreślił.

"Zdecydowaliśmy się powołać wspólną grupę roboczą, która w bardzo krótkim czasie uszczegółowi kwestie związane z zamówieniami zbrojeniowymi. Jesteśmy nimi bardzo zainteresowani. Chodzi o transfer najnowocześniejszych technologii do Polski, ale także możliwość dysponowania produktami, wtedy kiedy będą wytwarzane w pełni Polsce, żeby mogły być sprzedawane na rynkach zewnętrznych" - powiedział dziennikarzom szef MON.

Podkreślił, że "to bardzo ważna, nowa forma rozwoju obronnych zdolności Polski"

Macierewicz zaznaczył, że omawiane były m.in. stosunki z NATO. "Izrael jest partnerem NATO. Jesteśmy zainteresowani tą współpracą. Mamy świadomość, że sytuacja zagrożenia na północnej flance z punktu widzenia Izraela jest balansowana przez ich zagrożenie, w jakim się znajdują w związku z obecnością armii rosyjskiej na terenie Syrii" - powiedział minister.

Reklama

Z Jerozolimy Tomasz Grodecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy