Reklama

Reklama

Macierewicz: Magdalena E. "podejmowała bezprawne działania za granicą"

Magdalena E. została odsunięta ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie w wyniku zemsty, ale dlatego, że podejmowała bez wiedzy służby działania poza granicami kraju - mówił szef MON Antoni Macierewicz w poniedziałek w TVP. Ocenił też, że książka Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice" to "konfabulacja i stek bzdur".

Minister obrony komentował w programie "Kwadrans polityczny" materiał telewizji TVN o major Magdalenie E., która odeszła ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

W materiale zawarta była teza, że jej odejście było zemstą ministra za to, że zajmowała się m.in. tłumaczką, która przełożyła na język rosyjski raport z likwidacji WSI z 2007 roku.

Zdaniem Macierewicza materiał TVN "nic nowego nie wniósł wobec tego, co ludzie z WSI usiłowali rozpropagować na przełomie 2013 i 2014 roku". "Ta pani (tłumaczka - PAP) miała poświadczenie bezpieczeństwa, tłumaczyła wyłącznie materiał jawny i nie miała dostępu do żadnych tajnych informacji, w związku z tym cała historia jest bezprzedmiotowa" - zapewniał Macierewicz.

Reklama

"Nikt na nikim się nie mścił, ta pani, mówię teraz o żołnierzu, została odsunięta ze służby dlatego, że podejmowała bezprawnie, bez wiedzy służby działania poza granicami kraju" - dodał.

Pytany o autora książki "Macierewicz i jego tajemnice" Tomasza Piątka, ocenił, że "realizuje on pewne zadanie, które jest szkodliwe dla państwa". "Obserwuję tego pana jako narzędzie ataku na bezpieczeństwo państwa" - zaznaczył.

Także, zdaniem Macierewicza, "gromadzenie nagród, wynoszenie na piedestał" Tomasza Piątka "to jest część walki dezinformacyjnej". "To, co zawarł pan Piątek jest po prostu konfabulacją i stekiem bzdur" - ocenił szef MON.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy