Reklama

Reklama

Macierewicz i Hodges o potrzebach wojsk amerykańskich w Polsce

Potrzeby wojsk amerykańskich w Polsce, wzmocnienie ich obecności, oraz założenia ćwiczeń "Anakonda" - były tematem rozmów ministra obrony Antoniego Macierewicza i dowódcy wojsk lądowych USA w Europie gen. broni Bena Hodgesa. Do spotkania doszło przed południem w Warszawie, na prośbę gen. Bena Hodgesa

Jak podkreślono, "była to bardzo dobra rozmowa". Według MON podczas spotkania "szczegółowo omówiono potrzeby wojsk amerykańskich w Polsce, wzmocnienie ich obecności, w tym założenia ćwiczeń pk. Anakonda".

"Obaj rozmówcy wyrazili jednomyślność stanowisk wobec najbliższych zadań armii polskiej i amerykańskiej na terenie Europy" - informuje resort obrony.

W czwartek Hodges, który uczestniczył w Warszawie w spotkaniu zorganizowanym przez Center for European Policy Analysis zapowiedział, że w czerwcu 2016 r. 10-15 tys. amerykańskich żołnierzy weźmie udział w manewrach w Polsce i państwach bałtyckich, a tysiące z nich będą na ćwiczeniu "Anakonda".

Reklama

Największe polskie ćwiczenia wojskowe

Hodges mówił, że Anakonda będzie połączona z międzynarodowymi ćwiczeniami powietrznodesantowymi Swift Response.

- Około 10 do 15 tys. żołnierzy amerykańskich będzie w Polsce i w państwach bałtyckich w tym samym czasie, w czerwcu przyszłego roku, w ramach realizacji tych ćwiczeń - poinformował generał. Dodał, że będzie to demonstracja zdolności, które mają ogromne znaczenie dla odstraszania potencjalnego przeciwnika.

Organizowana od 2006 r. "Anakonda" to największe polskie ćwiczenia wojskowe. Odbywa się co dwa lata. W ostatniej edycji, w 2014 r., wzięło udział prawie 12,5 tys. żołnierzy z dziewięciu państw.

 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy