Reklama

Reklama

Luksusowe auto, wieczne pióra pary prezydenckiej, kolacje z aktorami i politykami do wygrania dla WOŚP

Luksusowe auto, wieczne pióra pary prezydenckiej, kolacje i obiady z politykami oraz aktorami, a nawet miejski autobus można kupić na jednym z portali podczas aukcji internetowych, z których dochód przeznaczony jest dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce oraz wielu krajach świata blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Na jednym z portali internetowych trwa aukcja, z której dochód również trafi na konto WOŚP.

W aukcji biorą udział m.in. politycy, aktorzy, dziennikarze, a także różnego rodzaju instytucje i przedsiębiorstwa. Szef orkiestry Jerzy Owsiak powiedział podczas niedzielnej konferencji prasowej, że do tej pory nie było jeszcze tak dużej liczby przedmiotów na aukcji.

Reklama

Do niedzielnego popołudnia najwyższa cenę osiągnął samochód ferrari F430 F1, który wraz ze swą książką pt. "Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej" wystawił dziennikarz Radek Kotarski. Osoba prowadząca w licytacji zaoferowała ponad 450 tys. zł. Dla porównania, podobne auto na portalu motoryzacyjnym można kupić za ok. 400 tys. zł.

Do wylicytowania autobus Solaris U18

Dla miłośników motoryzacji gratkę stanowić może autobus Solaris U18. Za 15-letniego przegubowca wystawionego przez stołeczne MZA zaproponowano do niedzieli niewiele ponad 20 tys. zł.

Dużym zainteresowaniem cieszą się propozycje wyjazdów, spotkań, obiadów i kolacji z celebrytami oraz politykami.

Dziennikarka telewizyjna Omeny Mensah wraz ze swym partnerem życiowym przedsiębiorcą Rafałem Brzoską wystawiła na aukcję wspólną podróż dla dwóch osób do Francji i wizytę w jednej z tamtejszych winnic. Najwyższa oferta przekroczyła 110 tys. zł.

Kolacja z piosenkarzami Alicją Majewską i Andrzejem Piasecznym

Chętnych nie brakuje również na spotkania przy stole ze znanymi osobami. W niedzielne popołudnie prowadzili Edyta i Cezary Pazurowie. Za możliwość skosztowania ich domowej kuchni zaoferowano na aukcji ponad 30 tys. zł. Kolacja z piosenkarzami Alicją Majewską i Andrzejem Piasecznym, to ponad 17 tys. zł, zaś obiad z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim połączony ze zwiedzaniem parlamentu - ponad 10 tys. zł.

Niestandardową usługę zaoferował Andrzej Chyra. Osobie, która zapłaci najwięcej, aktor wysprząta mieszkanie. Chyra zapewnił, że "poradzi sobie w każdych warunkach". Zaznaczył, że nie wystawia faktury. O sprzątanie walczyło w niedzielę 17 osób. Najwyższa kwota sięgała 17 tys. zł.

Na licytacji nie zabrakło również przedmiotów należących do prezydentów. Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przekazali dwa pióra wieczne polskiej produkcji. Oba są sygnowane przez prezydenta i pierwszą damę. Aktualna cena: prawie 10 tys. zł. Za to krawat byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego osiągnął cenę 7,5 tys. zł.

Książka z autografem jednej z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Klementyny Suchanow, flaga strajkowa, maseczka z piorunem i wpinka z logo OSK, to jak na razie, niecałe 170 zł.

Aukcja na WOŚP trwa na portalu do 14 lutego.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy