Reklama

Łukasz Szumowski: Nie chcę odchodzić z Ministerstwa Zdrowia

Łukasz Szumowski ucina spekulacje. - Nie chcę odchodzić z Ministerstwa Zdrowia - zadeklarował w piątek 31 lipca jego szef, pytany czy zamierza odejść z resortu.

Minister zdrowia był w piątek gościem Polsat News. Był tam pytany o doniesienia medialne, iż rozważa odejście z Ministerstwa Zdrowia. "Wróciłem w tej chwili do pracy (minister pod koniec lipca przebywał na urlopie - red.) i to pokazuje, że co jest w tej chwili istotne" - stwierdził. "Nie chcę odchodzić. W tej chwili jest wyzwanie koronawirusa" - podkreślił.

Do tego, czy minister zdrowia pozostanie w rządzie odnosił się pod koniec lipca także premier Mateusz Morawiecki. "Ja wobec pana ministra Szumowskiemu nie mam żadnych innych planów, mam nadzieję na współpracę z panem ministrem" - mówił wtedy premier.

Reklama

Jak dodał, jest przede wszystkim wdzięczny panu ministrowi Szumowskiemu za to, że tak wspaniale bronił Polaków przed koronawirusem. "Za to, że tak odważnie podejmował te decyzje i dzięki niemu przeszliśmy tę fazę w miarę suchą nogą, a jeżeli będzie druga fala, myślę, że się nauczyliśmy żyć coraz lepiej z tą epidemią" - mówił szef rządu.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy