Reklama

Łukasz Mejza został wiceministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu

Poseł Łukasz Mejza został we wtorek sekretarzem stanu w ministerstwie kultury oraz pełnomocnikiem premiera ds. nowych technologii w sporcie. Docelowo będzie wiceministrem w nowym resorcie sportu. Zmiany w rządzie mają zostać ogłoszone w tym tygodniu.

Interia jako pierwsza informowała w ubiegłym tygodniu, że Łukasz Mejza, zanim zostanie zastępcą nowego ministra sportu Kamila Bortniczuka, obejmie na kilka dni funkcję wiceministra w resorcie Piotra Glińskiego. 

We wtorek nasze ustalenia się potwierdziły. Jak podaje resort kultury, Mejza został sekretarzem stanu oraz pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów ds. nowych technologii w sporcie. 

W zarządzeniu premiera czytamy, że Mejza ma m.in. monitorować realizację programów mających na celu rozwój innowacyjności w sporcie oraz działań ukierunkowanych na wspieranie dynamicznego rozwoju nowych technologii w sporcie, a także identyfikować deficyty w rozwoju nowych technologii w sporcie. 

Łukasz Mejza - kim jest

Reklama

Mejza ma 30 lat. Jest absolwentem Wydziału Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Był współtwórcą i jednym z liderów ogólnopolskiego ruchu politycznego "Bezpartyjni", zrzeszającego samorządowców i przedsiębiorców. 

Do Sejmu stratował z list PSL. W marcu br. został posłem niezrzeszonym, objął mandat po śmierci Jolanty Fedak. 

Prywatnie jest amatorem boksu.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Mejza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy