Reklama

Lubuskie: Wypadek busa na S3 koło Świebodzina. Nie żyje 6 osób

Tragiczny wypadek w województwie lubuskim. W wyniku zderzenia busa z samochodem ciężarowym śmierć poniosło sześć osób. Ruch w kierunku Świebodzina na drodze ekspresowej S3 w rejonie miejscowości Kępsko (Lubuskie) był wstrzymany przez kilka godzin

Tragedia wydarzyła się ok. godz. 7.30 na 163 km S3 na wysokości miejscowości Rosin, między Sulechowem a Świebodzinem. Kierowca busa z nieustalonej przyczyny najechał na naczepę stojącego na pasie awaryjnym tira.

Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji przekazał PAP, że w wypadku zginęły wszystkie osoby podróżujące busem - sześciu mężczyzn w wieku od 34 do 55 lat, którzy byli mieszkańcami woj. śląskiego.

Poważnie rannego kierowcę tira śmigłowiec pogotowia lotniczego zabrał do szpitala. W chwili wypadku mężczyzna był poza kabiną ciężarówki - stał przed samochodem. Siła uderzenia była tak duża, że bus przesunął tira.

Reklama

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poinformowała, że bus (ford transit) był na niemieckich numerach rejestracyjnych, a ofiarami wypadku jest sześciu mężczyzn, którzy pracowali w Niemczech.

Śledztwo ws. katastrofy prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy